Передзвоніть мені
Консультація безкоштовно
Укр | Рус

Консультація та запис на прийом:

(067) 340-33-30
(032) 253-98-93Ціннопаперовий акциз в роз'ясненнях Міндоходов

Міндоходов в листі від 15.04.2014 р. N 6877/6/99-99-19-03-02-15 розглянуло деякі питання оподаткування особливим податком цінних паперів. Розглянемо деякі з них.

Так, зокрема, на питання щодо застосування ставки особливого податку, якщо операція з цінними паперами виконана на фондовій біржі, але біржовий курс цих цінних паперів на дату виконання операції та на підставі адресних заявок не розраховують, Міндоходов відповіло наступне.

Якщо операція з продажу цінних паперів здійснюється в межах 60 календарних днів з дати останнього визначення біржового курсу за такими цінними паперами, то до таких операцій застосовується ставка особливого податку в розмірі 0% суми операції з продажу цінних паперів на фондовій біржі.

Щодо застосування нульової ставки по операціях з цінними паперами на певній фондовій біржі, якщо біржовий курс цих цінних паперів розраховується на другий фондовій біржі, податківці зазначили, що в такому випадку нульова ставка не застосовується.

Також у листі зазначено, що операції з продажу цінних паперів емітенту при переході права власності на них є особливим об'єктом оподаткування. Не підлягають оподаткуванню операції з викупу, повторний продаж за грошові кошти, розміщення, погашення, конвертації емітентом цінних паперів власного випуску.

Щодо визначення бази оподаткування та платників особливого податку, якщо відчуження цінних паперів відбулося за договором міни, зазначено, що такі операції є об'єктом оподаткування акцизним податком. Базою оподаткування є договірна вартість цінних паперів, визначена у первинних бухгалтерських документах по будь-якої операції з продажу, обміну або інших способів відчуження. Платником податку є особа, яка відчужує цінні папери (дарувальник). До таких операцій застосовується ставка 1,5%.

Щодо дій торговця цінними паперами в якості податкового агента за особливим податком, коли операція з цінними паперами виконується за договором доручення, а розрахунки здійснюються без участі торговця (відсутнє джерело сплати податку), Міндоходов відповіло наступне.

Оскільки норми Податкового кодексу не передбачають іншого порядку нарахування, утримання та сплати податковим агентом особливого податку, то при здійсненні між платниками податків операцій з цінними паперами за участю торговця цінними паперами такий торговець є податковим агентом незалежно від особливостей проведення розрахунків між продавцем і покупцем. А от яким же чином такий торговець повинен отримати кошти для сплати особливого податку - податківці не вказали.

 
 

comments powered by Disqus