Передзвоніть мені
Консультація безкоштовно
Укр | Рус

Консультація та запис на прийом:

(067) 340-33-30
(032) 253-98-93Скільки готівки можна взяти в поїздку за кордон

Перетинаючи кордон, українці мають право не декларувати готівку, якщо їх сума не перевищує 10 тис. євро або еквівалент цієї суми в іншій валюті.

Якщо ж сума готівки перевищує 10 тис. євро, громадяни зобов'язані декларувати зазначену суму в повному обсязі, а також підтверджувати зняття готівки з рахунків у банках або інших фінансових установах, виключно на суму, що перевищує 10 тис. євро. Термін дії таких документів - 30 календарних днів з дня видачі.

Слід зазначити, що на всій території Європейського Союзу діє єдина форма митної декларації, яку повинні заповнювати фізичні особи при переміщенні готівки в сумі понад 10 тисяч євро.

Фізичній особі необхідно подати митну декларацію двічі - як при ввезенні, так і при вивезенні з території Євросоюзу суми понад 10 000 євро. Декларувати потрібно не тільки готівкові гроші, а також цінні папери, дорожні чеки, векселя. Правило діє навіть при проїзді через країни ЄС транзитом.

У декларації необхідно вказати:

• паспортні дані;
• інформацію про власника/власників грошових коштів (це може бути фізична або юридична особа);
• суму і походження грошей (наприклад, спадщину, особисті заощадження, продаж нерухомості і т. д.) та їх призначення (інвестування, покупки і т. д.);
• подробиці поїздки (тип транспорту, номер рейсу/поїзда/судна).

Якщо в декларації будуть вказані недостовірні або неповні відомості, громадянин, який подав її, понесе покарання, а грошові кошти можуть бути вилучені або конфісковані.

Стягнення боргу з страхової компанії - наші фахівці допоможуть Вам отримати матеріальну компенсацію.