Передзвоніть мені
Консультація безкоштовно
Укр | Рус

Консультація та запис на прийом:

(067) 340-33-30
(032) 253-98-93Інспектори ДАІ мають право перевіряти товарно-транспортні документи

Співробітникам ДАІ, згідно з п. 21 ст. 11 Закону « Про міліцію», надано право, зокрема, оглядати транспортні засоби і перевіряти у водіїв посвідчення водія та реєстраційний документ на транспортний засіб, а також відповідність вантажів, товарно-транспортним документам (лист МВС від 24.02.2014 р. № 4 / 3-2903 ).

Таким чином, працівники ДАІ мають законодавчо закріплене право перевіряти у водіїв транспортних засобів товарно-транспортні документи на вантаж.

Крім того, в листі звертається увага, що згідно ст. 126 КпАП передбачається штраф від двадцяти п'яти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за керування транспортним засобом особою, що не мають при собі або не пред'явила для перевірки:

- Посвідчення водія відповідної категорії;

- Реєстраційний документ на транспортний засіб;

- У випадках, передбачених законодавством, - ліцензійну картку на транспортний засіб;

- Поліс (договір) обов'язкового страхування цивільно -правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страховий сертифікат "Зелена карта") .

При відсутності інших документів у водія, в тому числі товарно-транспортних документів на вантаж, складання працівниками ДАІ протоколів про адміністративне правопорушення не передбачено.

Супровід ДТП у Львові - усні та письмові консультації з питань ДТП