Передзвоніть мені
Консультація безкоштовно
Укр | Рус

Консультація та запис на прийом:

(067) 340-33-30
(032) 253-98-93Депутати спростили припинення підприємницької діяльності

Верховна Рада прийняла Закон, який суттєво полегшить процедури розреєстрації фізичних осіб- підприємців та зменшить термін припинення їх діяльності до 1 дня (законопроект № 2409-1 ).

Як наголошується в пояснювальній записці до проекту, фізособі - підприємцю достатньо буде заявити реєстратору про припинення підприємницької діяльності, і таке припинення негайно буде зареєстроване.

Зокрема, в Законі про держреєстрацію пропонується ввести єдиний підхід: у разі розреєстрації фізичної особи- підприємця, йому спрямовується не виписка, а повідомлення (бо такій особі виписка зазвичай вже не потрібна). Решта змін до Закону носять в основному технічний характер.

Крім того, будуть внесені зміни до Закону про ЄСВ. Та , пропонується:

- Встановити, що у разі державної реєстрації припинення діяльності фізичної особи зняття з обліку здійснюється не негайно, а тільки після проведення передбачених законодавством перевірок та здійснення остаточного розрахунку;

- Уточнити, який день вважається днем подання звітності, якщо вона відправлена ??поштою;

- Доповнити ст. 6 Закону про ЄСВ пунктом про те, що в частині діяльності, здійснюваної фізособою як підприємцем до припинення такої діяльності, фізична особа має ті ж права і обов'язки, як і до реєстрації припинення (допускати посадових осіб до проведення перевірки, подавати звітність за останній період в встановлені терміни і т. д.), а також несе ту ж відповідальність за порушення обов'язків.