Передзвоніть мені
Консультація безкоштовно
Укр | Рус

Консультація та запис на прийом:

(067) 340-33-30
(032) 253-98-93Фізособи знову будуть купувати валюту за паспортами

Фізособи знову будуть купувати валюту за паспортами - чергові зміни від Нацбанку

Оприлюднено текст постанови Правління НБУ від 30.04.2014 р. № 249, яким затверджено нову редакцію Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій.

Зокрема, документом встановлено такі особливості при здійсненні валютно -обмінних операцій:

- Продаж банком готівкової іноземної валюти фізособам-резидентам в сумі, що не перевищує в еквіваленті 15 000 грн. , Здійснюється на підставі документа, що посвідчує особу та підтверджує резидентство (копії документів як і раніше залишаються в документах для банку);

- Купівля банком готівкової іноземної валюти у фізичних осіб на суму, яка не перевищує в еквіваленті 150 000 грн. , Та операції з конвертації (обміну однієї іноземної валюти на іншу) здійснюються без документа, що посвідчує особу, із зазначенням у квитанції про здійснення валютно-обмінної операції прізвища, імені та по батькові клієнта;

- Купівля банком готівкової іноземної валюти у фізособи-нерезидента за його згодою може здійснюватися без оформлення довідки-certificate про здійснення обміну валюти;

- Операції конвертації іноземної валюти і купівля банком іноземної валюти у фізосіб на суму, що перевищує в еквіваленті 150 000 грн. , Здійснюються відповідно до вимог законодавства України про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, які передбачають ідентифікацію клієнта.

Крім того, тепер банк може не здійснювати додаткову ідентифікацію клієнта під час проведення валютно-обмінних операцій, якщо цей клієнт вже ідентифікований в банку. Банк повинен перевірити тотожність даних, внесених до клієнтської бази, і даних, зазначених у пред'явленому документі. На підтвердження раніше проведеної ідентифікації в квитанції повинен бути зазначений номер справи з юридичного оформлення рахунку клієнта або номер відкритого рахунку.

Також постанова № 249 скасовує необхідність реєстрації пунктів обміну іноземної валюти в територіальному управлінні Національного банку, встановлюючи вимогу про надання територіальному управлінню повідомлення про початок роботи.

Як і раніше, курс купівлі та продажу іноземних валют за гривні встановлюється головою правління банку до початку робочого дня згідно з наказом і залишається незмінним протягом операційного дня. Також діє заборона на встановлення обмеження щодо номіналу, ознак зношеності і року емісії платіжних банкнот.

Постанова № 249 набуває чинності через 15 днів з дня його офіційного опублікування (готується до публікації 23 травня 2014 ).