Передзвоніть мені
Консультація безкоштовно
Укр | Рус

Консультація та запис на прийом:

(067) 340-33-30
(032) 253-98-93Хто сплачує податок на нерухомість, якщо майно знаходиться у спільній власності

Згідно з нормами Цивільного кодексу співвласники майна, яке знаходиться у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними. Співвласники мають право уповноважити одного з них на вчинення правочинів щодо розпорядження спільним майном.

Поряд з цим, згідно з нормами Податкового кодексу, якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб - власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом.

Така згода дається добровільно, має бути оформлене в письмовій формі і подано до контролюючого органу за місцем податкової адреси (місцем реєстрації). Зазначена згода надається під час проведення звіряння з платниками податків кількості об'єктів житлової нерухомості і розмірів житлової площі таких об'єктів або в будь який інший час, попереднє нарахування податку, тобто не пізніше 1 липня, наступного за базовим податковим періодом.

Тобто, як підсумувало ГУ Міндоходов в м. Києві, власники житлової нерухомості, яка знаходиться у спільній сумісній власності, але не розділена в натурі, можуть повідомити орган доходів і зборів про платника податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, який визначений за їх згодою. Для цього необхідно надіслати письмову заяву до контролюючого органу за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості.