Передзвоніть мені
Консультація безкоштовно
Укр | Рус

Консультація та запис на прийом:

(067) 340-33-30
(032) 253-98-93Розірвання шлюбу в судовому порядку

Згідно з розясненням Міністерства юстиції України від 16.12.2011 року,   шлюб - інститут,  який регулює  відносини  між  чоловіком  та жінкою.   Саме  шлюб  в  людському  суспільстві  вважається  єдино прийнятною, соціально схваленою та закріпленою законом формою. А згідно з Сімейним кодексом України визначається необхідною або,  як  ще її називають,  конститутивною ознакою шлюбу  є  його  реєстрація  державним  органом  реєстрації   актів цивільного стану. Без такої реєстрації шлюбу як правової категорії немає. 

Лише маючи ознаки, союз між чоловіком і жінкою являється шлюбом. І таким чином може бути припиненим. Це регулюється цілою Главою 11 Сімейного кодексу України, яка називається «Припинення шлюбу».

Нас цікавить саме пункт 2 статті 104 Сімейного кодексу України, де  вказується про припинення шлюбу внаслідок його розірвання.

Шлюб припиняється внаслідок його розірвання (стаття 105 Сімейного кодексу України):

·         за спільною заявою подружжя відповідно до статті 106 Сімейного кодексу України або одного з нихвідповідно до статті 107 Сімейного кодексу України.

 

·         за спільною заявою подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 109 Сімейного кодексу України.

 

·         за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 Сімейного кодексу України.

 

Випадки, в яких шлюб розривається:

ü  органом державної реєстрації актів цивільного стану:

·         за заявою подружжя, яке не має дітей (стаття 106 Сімейного кодексу України). Подружжя, яке не має дітей, має право подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану заяву про розірвання шлюбу. Орган державної реєстрації актів цивільного станускладає актовий запис про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання такої заяви, якщо вона не була відкликана. Шлюб розривається незалежно від наявності між подружжям майнового спору.

·         за заявою одного з подружжя(стаття 107 Сімейного кодексу України), якщо другий із подружжя:

 1) визнаний безвісно відсутнім;

 2) визнаний недієздатним.

Шлюб розривається незалежно від наявності між подружжям майнового спору.

 

ü  розірвання шлюбу в судовому порядку:

·              за спільною заявою подружжя, яке має дітей(стаття 109 Сімейного кодексу України) має право подати до суду заяву про розірвання шлюбу разом із письмовим договором про те, з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей. Договір між подружжям про розмір аліментів на дитину має бути нотаріально посвідчений. У разі невиконання цього договору аліменти можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини та чоловіка і що після розірвання шлюбу не будуть порушені їхні особисті та майнові права, а також права їхніх дітей. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання заяви. До закінчення цього строку дружина і чоловік мають право відкликати заяву про розірвання шлюбу.

·              пред'явлений одним із подружжя (стаття 110 Сімейного кодексу України). Щодо цього положення існують винятки: позов про розірвання шлюбу не може бути пред'явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року післяна родження дитини (крім випадків, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки кримінального правопорушення, щодо другого з подружжя або дитини). Хоча чоловік, дружина мають право пред'явити позов про розірвання шлюбу протягом вагітності дружини, якщо батьківство зачатої дитини визнане іншою особою. Чоловік, дружина мають право пред'явити позов про розірвання шлюбу до досягнення дитиною одного року, якщо батьківство щодо неї визнане іншою особою або за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини виключено із актового запису про народження дитини.

 

Підсумовуючи дану статтю, хочемо звернути увагу читачів на психологічні фактори при розірванні шлюбу. Це досить стресова процедура, яка може суттєво вплинути на стан здоров`я одного із подружжя. Досить широко практикується сторонами у такому процесі залучення сімейних адвокатів або юристів по сімейних справах, які представляють інтереси сторін в суді. Окрім фактичного представлення Ваших інтересів, наші юристи кваліфіковано захистять і ваші права, в частині подальшого  одержання аліментів після розлучення, в частині поділу майна та в інших супутніх питаннях, що мають місце під час процесу по розірванню шлюбу.

 

Для одержання консультації відкрийте онлайн консультант в правій частині екрану

 

comments powered by Disqus