Передзвоніть мені
Консультація безкоштовно
Укр | Рус

Консультація та запис на прийом:

067 42-67-000
0 800 30 09 39Способи поділу майна подружжя

Способи поділу майна подружжяОсновною засадою шлюбу є взаємодовіра чоловіка та жінки. Однак дуже часто в житті трапляються ситуації, коли ця довіра стає хиткою і виникає бажання встановити межі, як в особистих відносинах так і в майнових. Питання про поділ майна у подружжя здебільшого виникає при розірванні своїх відносин, але розлучення не є обов’язковою умовою для поділу всього нажитого. Відтак право на поділ майна може бути реалізоване і без припинення шлюбних обіцянок.

Що будемо ділити?

Для кращого розуміння процедури та наслідків такого поділу, потрібно розуміти, що ж саме належить до такого майна. Насправді перелік досить величенький, оскільки все, що було нажито за час спільного проживання в шлюбі є спільною сумісною власністю подружжя, незалежно від того, що хтось із них не мав з якихось поважних причин самостійного доходу. 

Отож, до такого майна відносяться: 

- будь-які речі та рухоме або не рухоме майно(будинки, земельні ділянки, транспорт); 

- акції та цінні папери, дохід чоловіка або дружини (зарплата, пенсія, гонорари, виграші та ін.); 

- речі для професійних занять, на приклад лікарське обладнання; 

- а також майно яке було в чоловіка або дружини до шлюбу, але в наслідок їх спільної праці та затрат воно значно збільшилось в своїй вартості, боргові зобов’язання, якщо договір був укладений кимось із подружжя в інтересах сім`ї. 


Читайте також: Поділ майна без розлучення


Звичайно, є і винятки з правил, оскільки до спільного майна, яке не підлягає поділу відносять, –

- предмети особистого використання, в тому числі і коштовні прикраси;

- подаровані або успадковані речі;

- особисті страхові відшкодування. 

Розібравшись з майном яке буде ділитися, тепер дізнаємося які способи поділу такого майна нам пропонує чинне законодавство. 

Способи поділу майна подружжя

Варіантів поділу є два. Або чоловік та дружина домовляться  між собою  або звернуться до суду. 

- Як домовитись?  Тут важливі відносини які є між подружжям, оскільки поділити майно справедливо можна буде лише за взаємною згодою і уклавши договір про поділ. Такий договір повинен бути в письмовій формі та нотаріально засвідчений, оскільки інші його форми будуть не такі законодавчо надійні. Також існує ризик неправильно скласти сам текст договору, від чого може постраждати один з подружжя, а то і обоє. Якщо вже зважуватися на договірний поділ, то бажано із залученням адвоката по сімейних справах, для грамотного складання документу.

Другий варіант, як свідчить практичний досвід, є більш надійним. Оскільки судовий розгляд спору про поділ майна дозволить максимально чесно, швидко і менш болісно провести такий поділ. Тут також бажано залучення адвоката по сімейних спорах, для правильного оформлення позову та захисту інтересів в суді. 

- На що ж очікувати при поділі майна в суді. 

При вирішенні таких справ, суд розподіляє все майно між чоловіком та дружиною в натурі і враховує інтереси малолітніх дітей, якщо вони є. Основним правилом поділу майна між чоловік та дружиною є рівність їх частин в такому майні. Тобто все майно ділиться навпіл. Однак суд, при вирішенні спору про поділ майна, може відступити від такої рівності, якщо будуть істотні для цього обставини. Таку істотність суд визначає в кожному конкретному випадку. Це до прикладу може бути ситуація, коли один з сім`ї пошкодив, знищив або використовував спільне майно на шкоду сімейних інтересів або не дбав про нього, або ж таким фактом можуть бути діти, які проживають з одним з подружжя, і мають додаткові витрати на лікування. Виникає також питання про існування неподільних речей, як бути з ними? Тут суд виходить з того, хто ними користувався під час спільного проживання і присуджуються одному з подружжя, а грошовий еквівалент такої речі присуджується іншому, якщо звичайно щодо цих речей чи майна немає домовленості між чоловіком та дружиною.


Читайте також: Поділ майна за заповітом


Реалії поділу майна в судовому порядку, такі, -  більшість таких спорів тривають великий проміжок часу, і для одержання позитивного кінцевого результату, у кожної із сторін процесу виникає невідкладна необхідність залучити адвоката з поділу майна.

Превентивні методи, тобто методи запобігання проблеми поділу майна.

Однією із особливостей поділу майна подружжя є факт існування шлюбного договору. Оскільки шлюбним договором може бути встановлено інший порядок користуванням майном за час шлюбу, а саме подружжя може домовитися про те, що набуте ними майно за час спільного проживання у шлюбі вважається особистою приватно...


Читайте також: Поділ майна подружжя


 

comments powered by Disqus