Передзвоніть мені
Консультація безкоштовно
Укр | Рус

Консультація та запис на прийом:

067 42-67-000
0 800 30 09 39Як вибрати хорошого адвоката

Як вибрати хорошого адвокатаДоволі часто в житті виникають ситуації, коли стає потрібна юридична допомога і необхідно скористатись послугами адвоката. І тут постає питання як і де знайти хорошого, досвідченого і професійного адвоката.

На жаль, людина задається таким питанням в момент, коли вже потрапила в біду і в неї катастрофічно мало часу. Особливо актуальним є питання у кримінальних справах , коли час буквально вирішує все.

  Далеко не всі адвокати професіонали в своїй справі, тому, щоб вибрати для себе хорошого спеціаліста, потрібно бути уважним і дуже  відповідально поставитись до пошуку. 

На що слід  звернути увагу при виборі адвоката

Звертайте увагу на його досвід, комунікабельність, знання законодавства.

 Певну інформації про адвоката  можна дізнатись, попередньо вивчивши  його сайт, при наявності такого.Те, що у нього все-таки він ж, це вже добре, однак, слід пам’ятати, що гарна реклама в інтернеті,  не завжди відповідає реальності. 

При особистій бесіді  поцікавтесь, чи були в провадженні у адвоката справи подібні до Вашої, які результати їх розгляду. Розкажіть про свою ситуацію, задайте декілька запитань по суті справи.Вислухавши Вас, адвокат може задати вам уточнюючі запитання для кращого розуміння ситуації. Проаналізувавши «намальовану» Вами ситуацію, адвокат має  вибрати певну правову позицію і  пояснити її вам, може запропонувати  декілька варіантів  вирішення проблеми. В більшості випадків, адвокат не може зразу зробити  категоричні висновки і утримується від них, доки не вивчить ваше питання всебічно та  детально.

        Також краще зразу уточнити  та обговорити усі деталі сплати гонорару, якими частинами і коли Ви повинні його сплатити. Як правило, розмір гонорару залежить від кількості годин необхідних адвокатові для вирішення Вашої справи. 

Пропонуємо наступні  поради, які будуть корисні для вас при виборі адвоката

1. Юридична освіта, яку має адвокат не є показником його професіоналізму.

Його освіта може мати прекраснурепутацію і будь-які титули, проте це ще нічого не означає.  Ваші інтереси в суді буде представляти не адвокатська освіта, а сам адвокат і  його професіоналізм. 

2. Адвокат повинен бути грамотним, вміти добре говорити та писати. 

Ви можете попросити в адвоката показати складені ним процесуальні документи, проаналізувати їх на відсутність граматичних помило. Піддайте критиці промову адвоката. Він повинен добре висловлювати свої думки, уникати слів-паразитів тощо.

Очевидно, що адвокат, який не вміє грамотно говорити і писати, володіти емоціями при публічному виступі,  навряд чи зуміє повною мірою відстояти інтереси свого клієнта. 

3. Вас має насторожити те, що адвокат хвалиться здобутими перемогами, підкріплюючи свої слова конфіденційними відомостями про інших клієнтів.

Це йде врозріз з професійною етикою адвокатів.Конфіденційність - необхідна умова  в роботі адвоката. 

4. Зверніть увагу, як адвокат збирається вас захищати.

Варто попросити його детальніше розповісти про методи захисту, на які обставини справи буде звернуто особливу увагу і т.д. Якщо адвокат не може ясно викласти аргументи, які збирається приводити в суді, він навряд чи зуміє переконати суд у вашій правоті .

5. Зверніть увагу на професійну етику адвоката.

Якщо адвокат при вас допускає порушення професійної етики (висловлюється в образливому тоні щодо своїх колег, розповідає конфіденційні відомості, що стосуються інших своїх клієнтів, говорить про можливість дачі хабара судді, прокурору і т.п.), то краще з таким адвокатом не зв'язуватися. 

6. Безкоштовний адвокат - зазвичай поганий адвокат.

Все просто, безкоштовний адвокат, навряд чи зробить те, що зробить адвокат, який працює за хороший гонорар. 

7. Уникайте адвокатів , які гарантують 100% успіху.

Адвокат, який гарантує своєму клієнтові (довірителю) успішний захист у суді, порушує основи своєї професійної діяльності. Адвокат не може дати 100-відсоткову  гарантію на перемогу в суді.Рішення суду залежить від багатьох факторів і велику частину з них  адвокат контролювати не може. Тому, навіть будучи впевненим в успіху справи, досвідчений адвокат ніколи не стане заявляти про це категорично.

     Пам'ятайте, більшість помилок адвоката вже не вдасться виправити в майбутньому. Тому потрібно дуже обережно підходити до питання вибору свого захисника. Будьте обачні та обирайте для себе  тільки найкращих!

 

comments powered by Disqus