Передзвоніть мені
Консультація безкоштовно
Укр | Рус

Консультація та запис на прийом:

067 42-67-000
0 800 30 09 39Причини відмови в отриманні візи

Причини відмови в отриманні візиВажко знайти людину, яка не хотіла б побувати за межами України і подивитися на країни Західної Європи. Хтось мріє відвідати аристократичну Англію і дощовий Лондон, хтось хоче побачити пам'ятки Парижа, а хтось сонячну Італію, Іспанію чи Португалію ... Прикладів привести можна безліч, в будь-якій країні можна вкрай цікаво провести свою відпустку, отримати велику кількість незабутніх відчуттів і спогадів. Найчастіше одним з головних пунктів підготовки до такої бажаної подорожі стає отримання Шенгенської візи.

Існує безліч різних компаній (або ж просто приватних посередників) обіцяють за «помірну» плату допомогти у вирішенні цього питання і мінімізувати ризик отримання відмови у Шенгенській візі. А що ж робити, якщо їхні послуги виявилися не такими вже надійними і у вашому закордонному паспорті з'явився лякаючий «відмовний» штамп?

В першу чергу слід перестати панікувати і думати про те, що життя закінчилося і ніхто вас більше ніколи не пустить до Європи. Звичайно, можливі винятки, але як правило подавати знову пакет документів для отримання Шенгенської візи можна хоч на наступний день.

Вкрай важливо чітко розібратися в тому, чому ж вам відмовили в отриманні візи. Допомогти в цьому може та сама злощасна відмітка (штамп), яка свідчить про відмову. У самому штампі вказується цифровий і літерний код (латиниця), який може точно сказати про причину відмови у візі. При цьому цифри позначають різновид відмови, а букви трактують вид візи, в отриманні якої вам відмовили:

1 - означає безпосередня відмова у відкритті візи

2 - Означає те, що вас запрошують на додаткову співбесіду (можливо, їм необхідно додатково прояснити деякі моменти)

3 Означає необхідність донести деякі документи (можливо, поданий спочатку пакет був не повний, або ж з'явилася необхідність у вивченні деяких додаткових документів)


Читайте також: Як правильно застрахуватися - Поради адвоката зі страхування


4 - Вкрай рідкісний випадок, означає безстрокову відмову у візі (можливо, через які-небудь порушення закону в країнах Шенгену в минулому)

A -відмова через те, що не надали додаткові документи, які консульство просило надати або ж відмова через неявку на призначений час на співбесіду

B - Стандартна форма відмови для транзитних віз

C - Відмова у туристичній візі

D - Відмова в довгостроковій візі.

Насправді, всі ці коди є скоріше формальними поясненнями виду відмови. Наприклад, розповідає Сергій П .: «У 2012 році мав їхати за навчальною програмою в Прагу (Чехія). Зібрав усі необхідні документи, отримав запрошення з чеського ВУЗу, оформлені були квитки і все необхідне. До нещастя, в той час, коли треба було подавати документи в посольство Чехії, в Празі були якісь проблеми з українськими мігрантами. В результаті у візі відмовили, мотивувавши недостатнім фінансуванням і поставили позначку, як для туристичної візи (С). При тому, що їхав за навчальною програмою і всі витрати покривала приймаюча сторона ... ».

Що ж можна зробити у разі отримання відмови у відкритті Шенгенської візи?

Припустимо, відмова не представляє нічого серйозного (тобто, не 4 категорії, а 1). У такому випадку основними варіантами є наступні:

- Повторна подача документів;

- Подача апеляції.

Зрозуміло, кращим вважається варіант з повторною подачею документів. У першу чергу, менші втрати  часу. Крім того, не виключений варіант відмови з банальних причин помилок при заповненні документів або ж подачі неповного пакету документів. У такому випадку, подача повного і правильного пакету документів може вирішити всі питання. Можливо, у співробітників консульства виникла недовіра щодо того, чи не збираєтеся ви емігрувати з України під приводом туристичної поїздки. У такому випадку додаток стандартного пакета документами, що підтверджують ваше повернення в Україну (наприклад свідоцтво про шлюб, володінні рухомим або нерухомим майном, довідка з місця роботи або навчання) можуть вирішити цю проблему.

Подача апеляції в разі відмови у відкритті Шенгенської візи як правиломожлива на протязі 1-2 місяців з дати відмови. Слід пам'ятати, що апеляція - не просто записка, а серйозний юридичний документ, і повинен бути оформлений відповідним чином. Перш за все, до заяви необхідно прикріпити повний пакет документів, які зможуть підтвердити вашу правоту і пояснення того, чому, на ваш погляд, відмова у видачі візи була помилковою. Апеляція повинна бути чітко структурована і логічна, грунтуватися на доведених фактах і подіях, а не на домислах або емоціях. Оскільки саме на першій апеляції буде ґрунтуватися весь подальший процес важливо в процесі підготовки звернутися до кваліфікованого юриста.


Читайте також: Захист у кримінальних справах


Найголовніше - у разі отримання відмови не слід намагатися просто «втратити» паспорт і отримати новий, без позначки про відмову. Інформація про те, що була відмова в будь-якому випадку залишається в інформаційних базах консульств, а про вас може скластися заздалегідь негативне враження, аж до звинувачення в шахрайстві.

Тим не менш, слід знати про те, що ситуація з відмов у Шенгенській візі для українців не є такою вже й жахливою. Існує негласне правило, згідно з яким країну з рівнем відмов менше 2% вважають міграційно безпечною. При цьому Україна за підсумками 2013 і 2014 років не перевищувала даний показник (1,85% і 1,97% відповідно), що не може не надавати впевненості та спокою перед подачею документів на отримання Шенгенської візи.

 

comments powered by Disqus