Передзвоніть мені
Консультація безкоштовно
Укр | Рус

Консультація та запис на прийом:

067 42-67-000
0 800 30 09 39Розірвання шлюбу

Розірвання шлюбуАдвокату часто задають питання: як мені розлучитися з моєю дружиною (чоловіком)? У статті піде мова про те, що допоможе зберегти Ваш час, гроші і нерви при шлюборозлучному процесі.

Розлучення завжди є важким процесом для обох подружжя. Він викликає не тільки емоційний стрес, але також негативні зміни в матеріальному плані.

У випадку розлучення міняється в житті багато чого - соціальний статус, місце проживання, матеріальний дохід.

Ситуація загострюється ще більше, якщо у колишнього подружжя є діти. Саме тому необхідно проконсультуватися з адвокатом перед тим як почати шлюборозлучний процес.

 

Адвокат з розлучень дасть Вам відповіді на наступні питання:

 

 • Чи є у вас всі необхідні документи?
 • Як і де краще слід подати позов на розлучення?
 • Як пред'явити дружині або чоловіку зустрічний позов про поділ майна, щоб відстояти свої законні права?
 • Як досягти угоди про поділ майна, фінансової підтримки, місця проживання дітей, розмір аліментів?
 • Що краще мирову угоду або потрібно рішення суду?

 

У нашій країні, люди звикли вести розлучення без допомоги адвоката. На жаль, більшість розлучень є відносно складними. Складності розлучень зазвичай пов'язані з поділом майна, з питаннями аліментів на утримання дітей. Отримайте, принаймні одну консультацію з адвокатом на самій ранній стадії розлучення, щоб визначити Ваші права та розробити найкращий план дій.


Чтайте також: Аліменти на утримання дитини


Існують наступні ситуації, коли Ви зможете самостійно успішно завершити Ваше розлучення:

 • Розлучення з обопільної згоди;
 • Ваш шлюб існував відносно короткий період часу, і Ви не мали дітей;
 • Ви і Ваш чоловік (дружина) перебуваєте в повній згоді щодо розділу майна і місце проживання та утримання дітей;
 • У Вас стабільний дохід і Ви здатні себе утримувати самі;

Радимо зібрати документи для розлучення якомога швидше, щоб з'ясувати чи всі документи в наявності або треба починати робити дублікати.

Документи для розлучення (розірвання шлюбу):

 • Копії паспортів: повні імена - прізвище, ім'я, по батькові; дати народження; адреси проживання; номери телефонів;
 • Копія свідоцтва про реєстрацію шлюбу;
 • Копії свідоцтв про народження дітей від шлюбу;
 • Інформація про попередній шлюб будь-якого з подружжя,
 • Копія шлюбного договору (за наявності)
 • Документи фінансового характеру (податкову декларацію, інформацію про доходи за кілька попередніх років, і будь-які дані, інформацію про депозитні рахунки, перелік існуючого придбаного подружжям майна, копії всіх документів по кредиту.

Стадії розгляду позову про розлучення:

Позов про розлучення обов'язково повинен містити інформацію про причини розлучення, а також коротко викладає, що позивач просить, крім самого розірвання шлюбу - визначення місця проживання дитини, стягнення аліментів на утримання дітей, стягнення аліментів на утримання дружини, поділ майна подружжя. Позов направляється до суду за місцем проживання відповідача.

Зустрічний позов - це позов відповідача, який може містити інші причини розлучення, може бути запропонований свій  порядок розділу спільно нажитого майна.

Іноді, дві позовні вимоги і розлучення і поділ майна вказуються в одному позові. Але но практиці це неправильно. Наприклад, якщо обидві сторони не заперечують проти розірвання шлюбу, але не можуть досягти угоди про поділ майна.


Чтайте також: Розірвання шлюбу за кордоном


Якщо на розлучення не згоден один з подружжя, суд зобов'язаний призначити строк для примирення сторін до шести меясцев включно і призупинити справу на цей термін.

Крім того, в суді відбувається і поділ майна. Майно класифікується як особисте майно кожного з подружжя - отримане до вступу в шлюб, або під час шлюбу (дарування або спадкування) і спільне майно нажите під час шлюбу (придбане під час шлюбу.

У позові необхідно поставити ринкову вартість спільно нажитого майна. Таке майно ділиться порівну між подружжям.

На цій стадії процесу, як слід повинен потрудитися Ваш адвокат, оскільки отримання якомога більшої кількості доказів про фактичні доходи подружжя вплине на розмір фінансової підтримки тому з подружжя, з ким залишаться проживати діти. Як правило, суд також розглядає питання про призначення аліментів.

 

comments powered by Disqus