Передзвоніть мені
Консультація безкоштовно
Укр | Рус

Консультація та запис на прийом:

067 42-67-000
0 800 30 09 39Стягнення грошових коштів з страхової компанії. Страхове відшкодування

Позов на страхову компаніюПозов на страхову компанію

На жаль, на українському ринку страхування не рідкісні випадки, коли страхові компанії безпідставно відмовляють у відшкодуванні страхових виплатах, недоплачують розмір страхового відшкодування, або можуть спокійно проігнорувати і законні терміни і повний пакет поданих клієнтом документів для страхових виплат.

Ось основні правила для того щоб, отримати страхову виплату по ДТП

Обов'язково потрібно ТЕРМІНОВО ЗАТЕЛЕФОНУВАТИ страховій компанії і повідомити про страхову подію. (В договорі прописані ТЕРМІН - 1, 2 або 3 дні).

Незважаючи на те, що подзвонили в страхову компанію, повідомили про те, що трапилося ДТП, чим власне і виконали умови страхового договору, все одно обов'язково зробіть ще й письмове повідомлення (спочатку телеграмою, а потім листом, але тільки не по мережі інтернет.).

Зареєструвати в страховій компанії (обов'язково повідомлення). Термін, в який ви повинні повідомити в страхову компанію вказаний в договорі страхування, і, як правило, не більше 2-3 робочих днів.

Всі документи і листування зі страховими компаніями слід реєструвати.

На всіх документах, які Ви направляєте в страхову або передаєте особисто записуйте вихідний і вхідні номери і дати або попросіть зробити копію з вхідним номером співробітників страхової компанії, не соромтеся запитати прізвище і посаду співробітника, який прийняв Ваші документи. Залишайте у себе копії всього, що здаєте в страхову (якщо відправили поштою, відправляйте з описом)

Ретельно перевірте перелік документів, які необхідно подати в страхову компанію

Уважно прочитайте Ваш договір, там, як правило записані такі вимоги для КАСКО:

 

 • письмове повідомлення про настання страхової події (подається в зазначений у договорі страхування строк);
 • первинна довідка ДАІ (видається на місці ДТП інспектором ДАІ, в ній вказується перелік отриманих ушкоджень);
 • пояснень водія про обставини ДТП, інформація про інших учасників ДТП (ПІБ, адресу проживання, марка / модель / номерний знак автомобіля, контактний телефон та номер поліса ОСАЦВ);
 • копія договору страхування;
 • копія паспорта страхувальника, копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
 • копія свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт);
 • копія посвідчення водія (водія, який у момент ДТП був за кермом);
 • рахунок СТО або звіт про оцінку автомобіля (якщо є);
 • розширена довідка ДАІ (довідка ф. №2);
 • заяву про виплату страхового відшкодування із зазначенням способу (готівковий або безготівковий) та реквізитів одержувача (особисто або на рахунок СТО);
 • лист банку із зазначенням способу виплати страхового відшкодування (якщо автомобіль знаходиться в кредиті і банк - вигодонабувач).

Читайте також: Як правильно застрахуватися - Поради адвоката зі страхування


Контролюємо терміни для виплати страхового відшкодування

Не забувайте контролювати термін оформлення документів для страхових виплат. Термін, протягом якого повинна бути отримана страхова виплата вказано в договорі. Обчислюється він з наступного дня, коли ви подали останній, передбачений договором документ. ОСАГО виплати проводяться протягом 30 календарних днів після отримання всіх документів. Нічого страшного не відбудеться, якщо Ви напишите запит у страхову компанію з проханням підтвердити, що всі документи, передбачені договором страхування, вами подані.

Терміни страхової виплати порушили, а страхова не квапиться.

Якщо минув термін для страхового відшкодування, встановлений договором, відразу ж направляйте претензію рекомендованим листом в страхову компанію і копію другому адресату - Держфінпослуг (контролюючий орган страхових компаній), Моторне (транспортне) страхове бюро (якщо невиплата по ОСАГО).

Дайте тільки 7-ми денний термін страхової компанії, пославшись на ст. 530 Цивільного кодексу України.

Страхова компанія продовжує ігнорувати страхову виплату

На цьому етапі необхідно подати скаргу, вказавши, що Вами було зроблено все вищеперелічене і підкріпивши скаргу копіями документів - у

- Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг (Держфінпослуг)

МТСБУ (Моторне (транспортне) страхове бюро України), якщо вам не виплачують відшкодування по ОСАГО.


Читайте також: Позов до суду на страхову компанію


Документи страховій компанії відправлені, термін страхової виплати закінчився, на скарги відповіді не отримали - подаємо до суду на страхову компаніїю

Якщо Ви маєте час і сума страхової виплати незначна, то можете звернутися в суд самостійно. На любому сайті можна знайти цілком пристойну позовну заяву (можна його відкоригувати у юриста - приблизно за 150 грн). Якщо мова піде про суми в розмірі від 40000 грн і більше, Ви повинні розуміти, що страхова компанія володіє набагато більшими фінансовими можливостями, досвідом і допомогою фахівців, ніж Ви, як клієнт. Тому, вирішивши звертатися до суду потрібно знайти адвоката - саме фахівця в суперечках про відшкодування страхових виплат для того, щоб стягнути страхове відшкодування, моральний збиток, розмір пені, інфляційні виплати, оплату правової допомоги адвоката, інші витрати, передбачені Законами України про страхування.

 

comments powered by Disqus