Передзвоніть мені
Консультація безкоштовно
Укр | Рус

Консультація та запис на прийом:

067 42-67-000
0 800 30 09 39Як правильно застрахуватися - Поради адвоката зі страхування

Як правильно застрахуватися - Поради адвоката зі страхуванняЩоб правильно відповісти на питання «Як правильно застрохуватися?» Необхідно розглянути типовий страховий випадок по КАСКО.

Страховий випадок

При настанні страхового випадку, обов'язково потрібно чітко виконати всі зобов'язання, покладені на Вас договором страхування. Як правило, це зобов'язання по:

- підприємству всіх можливих заходів з надання першої допомоги потерпілим і порятунок майна для зменшення збитків;
- своєчасне інформування компетентних органів (МВС, ДАІ, МНС, Пожежної охорони) та аварійних служб про настання страхового випадку та отримання довідок з вищевказаних органів і служб про фіксацію настання страхового випадку із зазначенням факту і часу обігу, а також факту, часу та обставин настання страхового випадку;
- повідомлення Страховика про страховий випадок, згідно умов договору страхування;
- надання транспортного засобу на огляд Страховиком;

Після того, як Ви зробите всі перераховані вище дії, Вам прийдеться зібрати і надати в страхову компанію всі необхідні документи, згідно умов договору, для підтвердження настання страхового випадку та розміру збитків. Розмір шкоди (збитків) для виплати страхового відшкодування визначається шляхом узгодження зі Страховиком. При цьому, найчастіше в договорі страхування Страховик вказує не один, а кілька шляхів визначення розміру матеріальної шкоди і відповідно розміру страхової виплати. І кожен із зазначених у договорі страхування шляхів визначення розміру страхового відшкодування не є взаємозамінними, а обов'язковим і таким, який визначається Страховиком самостійно, але за участю Страховальника. Що, по суті, не дає Вам ніяких повноважень, а тільки право бути поінформованим.


Читайте також: Особливості отримання відшкодування при банкрутстві страхової компанії


Відповідно, якщо Ви, не дочекавшись рішення страхової компанії про те, який саме шлях чекає на Вас у визначенні розміру страхової виплати, взялися за ремонт свого автомобіля - Вас чекає відмова у виплаті страхового відшкодування. І не варто скаржитися, що Страхова не виплачує, оскільки Ви порушили умови договору і страхова має право не платити. Судова перспектива такої справи приречена.

Для того, щоб страхова виплата по Каско все ж була проведена, Страхова компанія зобов'язана визначити і затвердити розмір заподіяної Вам матеріального збитку при ДТП.

Розмір матеріального збитку визначається таким чином:

  1. На підставі Акту експертизи, який складається оцінювачем (експертом) в слідстві огляду пошкодженого автомобіля і обов'язково в присутності всіх зацікавлених осіб;
  2. На підставі документа, в якому описаний розрахунок витрат на ремонт автомобіля (калькуляція СТО).

 

Сьогодні почастішали випадки з наступним сценарієм: «Сталося ДТП. Факт і обставини зафіксовані. Довідки отримані. Страхову повідомили вчасно. Експертизу провели - розмір збитку визначили, а далі повна бездіяльність страхової ... »

Як отримати страховку?

Додзвонитися в страхову не реально. Діалог зі службою виплат не можливий. Втомились писати листи.

Лист в страхову із запитом відомостей про те, на якому етапі питання виплати страхового відшкодування, хто куратор вашої справи, і коли буде виплачено страхове відшкодування.

Згідно Закону України «Про страхування», до обов'язків страховика належить прийняття заходів щодо оформлення всіх необхідних документів для своєчасної виплати страхового відшкодування протягом 2 (двох) робочих днів як тільки Страховику стане відомо про настання страхового випадку. Страховики, як правило, дуже швидко і якісно реагують на запити щодо виплат страховки (незалежно від того, це виплата по ОСАГО, КАСКО або по іншому виду страхування), адже несвоєчасна і неякісна виплата страхового відшкодування загрожує Страховику приписом, а якщо це регулярна політика Страховий компанії - то і призупиненням дії ліцензії.

Лист необхідно надіслати поштою з описом вкладення та повідомленням про вручення або самостійно віднести в канцелярію Страхової компанії з отриманням відмітки про дату реєстрації та реєстраційний номер вхідного листа.


Читайте також: Позов до суду на страхову компанію


У разі відсутності реакції на Ваш лист, необхідно готувати претензію до Страхової, тому як не виключено, що необхідно буде подати позов до суду і судитися зі страховою для того, щоб отримати виплату по КАСКО.

На цьому етапі Вам уже потрібен досвідчений юрист-професіонал у сфері страхових взаємин, реальний практик з розумінням того, на які важелі натиснути для досягнення поставленої мети.

Подаючи до суду на страхову, необхідно розуміти, який розмір матеріальної та моральної шкоди ви будете вказувати в позовній заяві. Що буде включено в розмір матеріального збитку. І чим ви будете обґрунтовувати відшкодування моральної шкоди, чи є у Вас потрібні докази.

Виплата страховки після ДТП - це ряд дій, які потрібно здійснити дуже швидко і яісно, особливо в умовах фінансової кризи та фінансової нестабільності страхових компаній.

 

comments powered by Disqus