Під фірмою розуміється юридична особа, створена і зареєстрована встановленому законом порядку.
Для початку потрібно визначитися з завданнями Вашої компанії (виготовлення продукту, надання послуг) амбіціями бажаних оборотів, кількістю працівників.
Найбільш поширеною формою господарського товариства є товариство з обмеженою відповідальністю. Вони найкраще підходять для малого та середнього бізнесу і передбачаються мінімальні умови для її реєстрації в порівнянні з іншими господарськими товариствами.
Товариство діє на підставі статуту, який розробляється в першу чергу і надалі береться за основу в проведенні реєстрації підприємства. У статуті зазначаються найменування, учасники та місцезнаходження товариства; мета і предмет суспільства; статутний капітал; орган управління і т.д.
Звичайно ж для розробки статуту підприємства потрібно визначиться з видами діяльності.
Якщо ми говоримо про ТОВ (ООО), то реєстрація ТОВ не забороняється з одним учасником; мінімальний внесок в статутний фонд - 1000 грн. ; спрощена система управління; відсутність законодавчо встановлених вимог до складання і подачі спеціальної звітності; учасники товариств не відповідають за його зобов'язаннями і несуть ризик збитків, пов'язаних з діяльністю товариства, у межах вартості зроблених ними вкладів.
Самому важко розібратися і це вимагатиме багато витраченого часу і сил. Найкраще консультуватися з юристами і користуватися юридичними послугами. Юристи в найкоротші терміни проведуть реєстрацію Вашого підприємства, а так само допоможуть з видами надання Вами послуг, виберуть правильну систему оподаткування.
Частини учасників у статутному фонді (якщо засновників більше одного).
Фізичні особи (резиденти України та інших держав) повинні надати копії паспортів та ідентифікаційних кодів засновників-фізичних осіб, а так само довіреність на всі дії пов'язані з реєстрацією суспільства.
Юридичні особи-резиденти України повинні надати: копію свідоцтва про державну реєстрацію або виписка з Єдиного державного реєстру; копію довідки з статуправління; копія протоколу про призначення керівника та наказ про призначення; копію статуту.
Юридичні особи-нерезиденти України повинні надати: Свідоцтво про реєстрацію або виписка з судового (торгового) реєстру; Довіреність на особу, яка уповноважена виконувати всі дії пов'язані з реєстрацією.
Постановка на облік платника податків ПДВ або єдиного податку (послуга надається за окрему плату)
Термін реєстрації ТОВ - 3 дні (з видачею виписки з ЄДР). Термін постановки на облік платника податків ПДВ або єдиного податку - 10 днів, з дня подачі необхідної заяви до податкової інспекції (з видачею витягу з реєстру платників податку)