Передзвоніть мені
Консультація безкоштовно
Укр | Рус

Консультація та запис на прийом:

067 42-67-000
0 800 30 09 39Що робити позичальникові і поручителю?

Що робити позичальникові і поручителю?Що робити позичальникові і поручителю, якщо банк подав до суду? Як відомо, процесуальне законодавство України має велику кількість прогалин, які дають можливість учасникам процесу зловживати правами, якими їх наділяють норми Цивільного процесуального кодексу України.

Особливо часто зустрічаються зловживання правами під час судових суперечок з питання стягнення заборгованостей.

З огляду на те, що процес строго формалізований, суди, як правило, не мають можливості припиняти подібні зловживання. А боржники, найчастіше, готові використовувати самі витончені методи, щоб затягнути судовий процес і, тим самим, відтягнути момент повернення боргу по кредиту.

Розглянемо деякі способи затягування процесу

Зустрічний позов або окреме провадження

Позичальник - боржник або поручитель, до якого пред'являлося вимога про стягнення заборгованості за кредитом, пред'являє до Банку - кредитору позов про оскарження даного кредитного договору. При цьому, пред'являються не зустрічний позов, а позов в окремому провадженні.

Це робиться, в більшості випадків, з однією лише метою - затягнути процес за позовом Банку -кредиторів. Після того, як позов про оскарження кредитного договору приймається судом до розгляду, боржник заявляє про зупинення провадження за позовом Банку-кредитора. У переважній більшості випадків суди задовольняють такі заяви і припиняють виробництво за позовом Банку-кредитора. За допомогою даної «схеми» боржникам вдається затягувати процес за позовом Банку - кредитора, а відповідно, і термін погашення заборгованості на тривалий час: від 6 до 12 (за певних обставин і більше) місяців.


Читайте також: Як ухилитися від кредиту за законом


Також, боржники (поручителі) використовують інший спосіб затягування процесу за допомогою зустрічних позовів. Наприклад, вони подають зустрічний позов, чи не сплачуючи, при цьому, держмито за його розгляд. В результаті, цей позов залишається без руху, а, оскільки, зустрічний позов розглядається в процесі за позовом кредитора, то розгляд первинного позову також призупиняється.

Експертиза

Ще одним засобом зловживань у суді є подача клопотання про призначення експертизи щодо спірного питання. Практика показує, що суд не завжди задовольняє такі клопотання. Однак, якщо суд задовольнить клопотання і призначить експертизу, то, залежно від виду експертизи, судовий процес може затягнутися від кількох місяців до півроку. Якщо, наприклад, призначена економічна експертиза з перерахунку кредиту, то судовий процес затягується, приблизно, на 5-7 місяців.

Таким чином, суд першої інстанції триває не 7-8 місяців, як це зазвичай буває, а розтягується на 2-3 роки.

Третя особа

До поширених способів затягування процесу з повернення заборгованості відноситься також залучення третіх осіб до судового розгляду.

Як правило, боржник, знаючи, що засідання - одне з останніх, заявляє на ньому клопотання про залучення третьої особи або співвідповідача - того, чиї права можуть бути порушені винесеним рішенням.

У такій ситуації суду доводиться розглядати справу з самого початку, що затягує процес ще мінімум на місяць.

Щоб запобігти такому ходу з боку відповідача, позивач повинен заздалегідь перед судовим процесом або на його початку докласти зусиль щодо визначення кола осіб, яких може торкнутися даний спір, і самостійно проявити ініціативу, щоб привернути співвідповідача або вигодонабувача на самому початку судового спору.

Висновки

На жаль, виходячи з моральних принципів, Юридична компанія ХЕЛЕМ не може озвучувати всі методи затягування судубного процесу. Але, в будь-якому випадку, знання своїх прав може допомогти відповідачу - банківському боржнику якщо не обнулити, то хоча б значно скоротити можливі фінансові втрати.

В цілому, оскільки є безліч способів, за допомогою яких можна затягувати судовий процес і гальмувати повернення боргу по кредиту, банківські юристи докладають максимальних зусиль для забезпечення позову, щоб відповідачу невигідно було затягувати процес. Наприклад, заздалегідь, на самому початку судового процесу, Банк просить суд накласти арешт на майно боржника або поручителя, заборонити виїзд за межі України.

Таким чином, існують різні методи, коректне використання яких дозволить захиститися від фінансових втрат. Фахівці нашої компанії мають великий досвід щодо захисту інтересів як боржників, так і кредиторів у справах по стягненню боргів.

 

comments powered by Disqus