Передзвоніть мені
Консультація безкоштовно
Укр | Рус

Консультація та запис на прийом:

067 42-67-000
0 800 30 09 39Допомога юриста по спадку. У яких випадках не можна вирішити спадковий спір без втручання адвоката?

Поділ спадку з допомогою юристаУ даній статті ми хочемо торкнутися досить делікатну для багатьох спадкоємців тему, а саме: чи можливо вирішення різних спадкових спорів своїми силами або ж існують ситуації, коли без консультації юриста точно не обійтися. Раніше ми вже описували декілька поширених видів спадкових спорів, вирішити які можна тільки за допомогою адвоката. Але насправді їх різновидів набагато більше, так що продовжуємо наше «оповідання» на цю тему.

Вступ у спадщину за заповітом: чи потрібен адвокат?

Вступ у спадщину за заповітом апріорі має паритет перед спадкуванням за законом. Правильно оформлений заповіт ясно і чітко висловлює останню волю спадкодавця, яка повинна бути виконана неухильно. Але, виявляється, не все так просто. Саме для того щоб оскаржити «неправильний» заповіт, спадкоємці дуже часто наймають юристів. Визнати заповіт недійсним повністю або хоча б частково дуже важко, але досвідчений фахівець докладе всіх зусиль, щоб це зробити. Також хочемо нагадати, що навіть за наявності бездоганного заповіту термін вступу  в спадщину не можна пропускати: якщо ви не встигли вступити в права спадкування у шестимісячний строк з дня смерті заповідача, з'явиться ще один привід звернутися до юристів за допомогою.

Вступ у спадщину за законом при великій кількості спадкоємців

Ситуація з відсутністю заповіту також дуже часто стає спірною, особливо при великій кількості спадкоємців. Порядок вступу в спадщину за законом передбачає наявність цілих восьми пунктів спадкування, а крім них ще необхідно враховувати спадкоємців за правом представлення, осіб, які мають право на обов'язкову


 Читайте також: Допомога адвоката при підготовці та призначенні експертизи


частку, та ін. Діти від різних шлюбів, непрацездатні подружжя і батьки, утриманці -Поділити спадкову масу між усіма претендентами і при цьому нікого не образити, буває дуже непросто. У таких випадках, особливо коли відносини між спадкоємцями, м'яко кажучи, прохолодні, краще відразу звертатися до адвоката, який буде відстоювати ваші інтереси.

Судові розгляди: допомога юриста буде дуже доречною

Звичайно, це в принципі очевидно, але все ж повторимося: будь-які питання по спадку, вирішуються в судовому порядку, вимагають присутності кваліфікованого юриста. Теоретично спадкоємець може спробувати відстояти свої інтереси самостійно, але на практиці це малоймовірно. Як би старанно ви не готувалися до свого виступу і ніе вичитували параграфи спадкового права, до професійного юриста вам все одно буде дуже далеко, чим навряд чи не скористаються інші спадкоємці, з яким ви вирішуєте справу в суді.

Доводимо спорідненість з допомогою юриста

При відсутності заповіту спадкоємці за законом повинні подати нотаріусу документи, що підтверджують спорідненість з заповідачем. І ось тут починається найцікавіше: свідоцтва про народження губляться, свідоцтво про шлюб безслідно пропадає, а в довідку з РАГСу давним-давно «прокралася» опечатка, і ось ви вже не маєте до заповідача ніякого відношення. Довести наявність спорідненості можна і самому, але легше і швидше це зробити, скориставшись послугами юриста. Адвокати по спадкових справах знають безліч альтернативних доказів споріднення, які вам навіть в голову не приходили. Наприклад, такими доказами можуть служити листи і листівки, аудіо- та відеозаписи і навіть SMS-переписка спадкоємця і заповідача.

  Ще один привід звернутися до юриста - отримання спадщини іноземними громадянами. Ситуації, коли спадкоємець і спадкодавець проживають в різних країнах колишнього СРСР, дуже поширена. Хоча законодавчі бази в цих державах досить схожі, але і відмінності в них є, тому має сенс проконсультуватися з юристом з тієї країни, громадянином якої був заповідач. 

Багато спадкоємців не хочуть витрачати гроші на консультацію юриста, Але така економія себе в результаті не виправдовує і часто призводить до ще більших витрат. Краще один раз оплатити послуги адвоката, дещо збільшивши вартість вступу в спадщину, але зате в подальшому не мати ніяких проблем із спадкуванням.

 

comments powered by Disqus