Передзвоніть мені
Консультація безкоштовно
Укр | Рус

Консультація та запис на прийом:

067 42-67-000
0 800 30 09 39Позов до суду на страхову компанію


Позов до суду на страхову компаніюПодають позов  до суду на страхову компанію, як правило, з двох причин: 1) страховик не визнає наявність страхового випадку; 2) занижує розмір збитку. Головною причиною, по якій страхувальникам доводиться подавати до суду на страхову компанію, є відмова у виплаті по різним, найчастіше надуманих приводів.

Перші кроки після страхового випадку

Щоб у майбутньому мінімізувати ризик судового розгляду, перше, що потрібно зробити у разі настання страхового випадку, - невідкладно повідомити про подію в страхову компанію по телефону і якнайшвидше подати особисту письмову заяву. Майте на увазі, що страхові компанії виставляють термін в 24 години для повідомлення про ДТП або пошкодження. І прийняті по закінченню цього терміну справи вже не підлягають не те що задоволенню, але навіть і розгляду. Судова практика така, що якщо Ви не повідомите про страховий випадок, в позові буде відмовлено.

Збираємо пакет документів для позову на страхову компанію

Потрібні документи для виплати страхового відшкодування Ви повинні збирати з моменту страхового випадку, це і квитанції евакуатора, і медичні довідки, довідки ДАІ. Вичерпний перелік необхідних документів зазначений у Вашому страховому договорі. Якщо його немає або є формулювання «а також інші документи на вимогу страховика» - існує велика ймовірність, що збір паперів буде тягнутися нескінченно, тому нічого не втрачайте і не викидайте.


Читате також: Отримання відшкодування при банкрутстві страхової компанії 


На процедуру оцінки збитку від ДТП (як на СТО, так і в офіс незалежної оцінної компанії або на стоянку, де буде проводитися огляд) необхідно запрошувати аварійного комісара (представника) страхової компанії, який повинен письмово засвідчити, що повністю згоден з переліком виявлених несправностей. Якщо він не приїжджає, цю обставину слід зафіксувати і зрештою домогтися якихось документальних свідчень того, що страховик з оцінкою згоден (або не згоден, але тоді потрібно постаратися отримати аргументовану відмову в узгодженні суми збитку).

Підготовка до подачі позову на страхову компанію

Коли Ви будете здавати документи в страхову компанію, необхідно зажадати від свого менеджера перелік, де навпроти кожної назви повинна стояти дата подачі документа в страхову компанію і підпис співробітника, який прийняв цей документ. Коли всі «галочки» будуть проставлені, у страхувальника з'явиться підстава обчислювати з певної дати обумовлений у договорі термін прийняття рішення по виплаті страхового відшкодування. В процесі збору всі документи необхідно копіювати і завіряти печатками з датою і підписом прийняв менеджера. У суді завірена копія цього переліку буде доказом виконання клієнтом всіх його зобов'язань.

Як правило, в кожному договорі зафіксовані чіткі терміни розгляду справи перед здійсненням виплати. По закінченню цих строків клієнт повинен отримати або рішення про виплату конкретної суми, або відмова страховика. У першому випадку, якщо сума виплати влаштовує сторону, страхова компанія переводить гроші на вказаний клієнтом рахунок і все прощаються до наступного страхового випадку. Якщо клієнт не згоден з сумою, це вже перший привід для оскарження дій страхової компанії в суді. Але в більшості випадків, шляхом довгих переговорів, пред'явлення рахунків з різних СТО та іншої аргументації ситуацію вдається вирішити в досудовому порядку.

А от якщо страхова надсилає відмову або ж не виконує свого зобов'язання прийняти рішення про виплату в зазначені в договорі терміни у Вас залишається тільки один варіант - обов'язкове звернення до суду.

Якщо страхувальнику прийшов документ про відмову, озброївшись їм, необхідно готувати позов до суду. А от якщо листів від страхової компанії не приходить, потрібно написати листа з вимогою виконати зобов'язання за договором, принісши його особисто в офіс врегулювання збитків, зафіксувавши на копії дату прийняття документа менеджером і запевнивши підписом і печаткою.

Подаємо позов до суду на страхову компанію

Закон передбачає, що клієнт може судитися з порушником його прав в районному суді за місцем реєстрації, але можна подавати позовну заяву і за місцем знаходження страхової компанії.

Позов готується на суму передбачуваного збитку, який підлягає відшкодувати. Також в позовні вимоги включайте судові витрати, витрати на адвоката і моральний збиток. Сума до відшкодування розраховується на підставі рахунку, виданого на СТО та / або на підставі оцінки незалежного оцінювача, яку замовляє сам страхувальник. Судові витрати включають в себе витрати на судовий збір та квитанції оплати послуг адвоката.

Необхіний пакет документів для позивання на страхову компанію

- позовну заяву

- квитанції про оплату судового збору

- копія договору страхування

- копія переліку поданих страховику документів з відмітками

- копія заяви про відшкодування збитку

- копія листа-відмови страхової чи копія всієї переписки

- копію листа клієнта в СК з проханням виконати зобов'язання

- копія рахунку СТО

- копія висновку оцінювача

- копія розширеної довідки ДАІ про ДТП, якщо викликали ДАІ- копія квитанцій про оплату супутніх послуг (якщо були передбачені договором): евакуатор, лікар, адвокат на місці ДТП, готель.

- копії постанови суду в адміністративній справі про ДТП (про вину позивача або інших учасників ДТП)

- копії інших експертиз, довідок

- квитанція про оплату послуг адвоката

Витрати на оплату послуг адвоката підтверджується тільки квітанціею. Моральний збиток краще також підтверджувати документально, наприклад, довідками з клініки при нервовому розладі або інших проблемах зі здоров'ям, викликаних затримкою у виплаті. Але на практиці, випадки визнання морального збитку у судових позовах із страховиками - велика рідкість.

Судовий процес зі страховими компаніями

Перше попереднє судове засідання буде призначено приблизно через місяць, після відкриття провадження у справі. Якщо представники страхової компанії не мають наміру йти на мирову угоду і збираються боротися з клієнтом до кінця, вже до першого засідання вони подають свої аргументи або направляють представника, який їх озвучить. У другому засіданні, за умови якщо в наявності всі докази і сторони з'явилися до суду, приймається рішення.

Якщо Вам запропонують мирову угоду, знайте, що його текст обов'язково повинен бути затверджений судом.

Постанова судом рішення у справі зі страховими компаніями

Важливо знати, що на оскарження рішення в апеляційний суд у Вас є 10 днів, але не з моменту отримання рішення, а з моменту останнього судового засідання.

Якщо позов задоволено, рішення набирає законної сили - клієнт може звертатися до суду за виконавчим листом. Якщо відповідач не здійснив платіж  добровільно - звертаємося до виконавчої служби району з виконавчим листом та копією рішення суду (одна копія повинна залишитися у позивача).

Відкривається виконавче виробництво протягом 10 днів.

Виконавче виробництво: отримання поштою сповіщення з датою початку та бесіди з представниками відповідача. Про хід справи можна дізнаватися від виконавця по телефону. Як правило, виконавчу службу потрібно «стимулювати» до активнішої роботи з відповідачем.

Скільки коштуватиме суд зі страховою компанією?

- Судовий збір 1% від суми позову, судовий збір по відшкодуванню моральної шкоди сплачується окремо і обчислюється від суми, яку Ви просите в 1%

- Витрати на оплату послуг адвоката

Наші адвокати допоможуть Вам вирішити судові проблеми зі страховою компанією

 

comments powered by Disqus