Передзвоніть мені
Консультація безкоштовно
Укр | Рус

Консультація та запис на прийом:

(067) 340-33-30
(032) 253-98-93Франшиза страхування

ФраншизаЗалежно від умов вашого договору страхова виплата за полісом КАСКО може бути як більшою, так і меншою, ніж за полісом обов'язкового страхування відповідальності, все залежить від розміру франшизи.

ФРАНШИЗА в українському законодавстві

 Франшиза - це частина збитку, що не підлягає відшкодуванню страховиком і віднімається при розрахунку страхового відшкодування, що підлягає виплаті страхувальникові, із загальної суми відшкодування.

Наприклад, при страховій сумі 50 000 грн. встановлена безумовна франшиза 2500 грн. У випадку, якщо розмір збитку становить 2500, то такий збиток не підлягає відшкодуванню (так як сума збитку менше безумовної франшизи).

Однак, якщо при тих же вихідних умовах розмір збитку складе 20 000 грн., Відшкодуванню страховиком підлягатиме сума 17500грн. (тобто, 20 000 - 2500 = 17500).

  Припустимо, Ви уклали договір з франшизою, нехай це буде 2500 грн. Сталося ДТП, в якому Ви не винні. Експертом складена калькуляція на 40 000 грн. Договором встановлена  франшиза в розмірі 2500 грн.

На практиці ситуація розвиватиметься таким чином: при отриманні направлення на ремонт автомобіля, Вам доведеться сплатити ці самі 2500 грн. в касу СТО. При оформленні калькуляції, страховик буде розраховувати суму відшкодування збитку також за мінусом все тих же 2500 грн (розмір франшизи).

Послідовність дій для невинної сторони за наявності договору КАСКО.

Якщо по КАСКО Ви не можете отримати відшкодування в повному обсязі, то маєте право отримати розмір франшизи з компанії винуватця по ОСАГО!


Читайте також: Позов до суду на страхову компанію


При цьому необхідно знати:

1.Кроме того, що Ви в обов'язковому порядку поїдете  в свою страхову компанію це само собою зрозуміло. Крім того, Вам потрібно також з'їздити на огляд в страхову компанію винуватця.

2. Зробіть два однакових комплекти документів - відразу для двох страхових компаній.

3. Намагайтеся отримати страхове відшкодування до виставлення претензії Вашою страховою компанією, де підписувався договір КАСКО, до СК винуватця - саме від цього залежить чи отримаєте ви франшизу з урахуванням зносу або без.

Якщо ж перші два пункту не були зроблені - то це не так критично! У такому випадку, оцінка збитку буде проводитися виходячи з акта-огляду вашої СК. Просто займе набагато більше часу з відшкодування страхових сум.

Після ремонту, або виплати калькуляції, збираєте весь пакет документів завірений вашою СК (Більше того, на прохання клієнта, ваша СК надасть комплект необхідних документів - фотографії, експертний висновок, замовлення-наряд і т.д) + якщо франшизу сплатили в касу, то ту квитанцію на сплату франшизи, несете все в компанію винуватця по ОСАГО і чекаєте протягом місяця виплати.

В цілому ж можна підвести підсумок, що франшиза значно зменшує вартість поліса тільки в тому випадку, якщо ви заявили не більш одного збитку в рік. При більшій кількості звернень, франшиза негативно позначиться на вашому гаманці, і від економії ви отримаєте тільки головний біль!

 

comments powered by Disqus