Передзвоніть мені
Консультація безкоштовно
Укр | Рус

Консультація та запис на прийом:

067 42-67-000
0 800 30 09 39Процедура розгляду скарги Європейським судом з прав людини

Процедура розгляду скарги Європейським судом з прав людиниПравова система України на сьогоднішній день така, що в 2012 році скарги українців до Європейського суду з прав людини посіли 4 місце від загального числа скарг.

 Все частіше і клієнти нашої компанії звертаються за допомогою у підготовці та супроводі скарги в ЄСПЛ. Тому сьогодні ми розглянемо процедуру розгляду скарг Європейським судом.

Представлення адвокатом Ваших інтересів в Європейських судах.

 Перш за все, необхідно відзначити мову судочинства. Листування ведеться мовами країн, які ратифікували Конвенцію, можливе ведення переписки українською або російською мовами. У той же час, деякі документи, наприклад відповідь про неприпустимо скарги або зауваження уряду можуть бути отримані англійською або французькою мовами. Ми рекомендуємо нашим клієнтам відразу подавати скаргу англійською мовою, так як вважаємо, що так підвищується шанс на ефективну комунікацію.

Термін розгляду справи в Європейському суді відрізняється в кожному окремому випадку і може досягати 2-3 років.

Конкретний порядок проходження скарги в ЄСПЛ наступний:

1. Заявник подає скаргу, в якій викладає факти справи і суть його скарг відповідно до положень конвенції, а також додає документи, що підтверджують факти порушення і рішення національних судів.

2. Через кілька місяців заявник отримує повідомлення про реєстрацію його скарги. Також, секретар суду може запросити додаткові документи або пояснення по викладеним фактам. Вкрай важливо вчасно відповідати на запити секретаріату суду, щоб інтерес заявника до скарги не був визнаний втраченим.


Читайте також: Розірвання шлюбу за кордоном


3. Наступний етап може триває як кілька місяців так і порядку 2-3 років. Заявник може отримати як відповідь про неприпустимо його скарги вимогам конвенції, так і повідомлення про направлення справи уряду України для подання зауважень на скаргу.

4. Після цього заявник отримує копію зауважень уряду на його скаргу і в свою чергу може подати свої пояснень щодо цих зауважень. Крім того, зазвичай на цьому етапі Європейський суд запитує у заявника вимоги про компенсацію шкоди, завданої йому порушенням вимог конвенції та також пересилає їх уряду України.

5. Останнім етапом є отримання судом письмової позиції уряду на вимоги заявника щодо справедливої ратисфакції, після чого суд переходить до прийняття рішення по справі.

 

comments powered by Disqus