Передзвоніть мені
Консультація безкоштовно
Укр | Рус

Консультація та запис на прийом:

067 42-67-000
0 800 30 09 39Особливості отримання відшкодування при банкрутстві страхової компанії

Отримання відшкодування при банкрутстві страхової компанії Винахідливості страхових компаній на ниві невиплати страхових відшкодувань не перестаєш дивуватися.

Так, сумлінно застрахуваного залізного коня автолюбителя може очікувати така неприємність, як банкрутство страхової компанії.

Як потрібно діяти автолюбителю який потрапив у подібну ситуацію?

Закон України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» регулюють такі правовідносини. 

В пункті 20.3, статті 20 даного Закону сказано: «У разі ліквідації страховика за рішенням визначених законом органів, зобов'язання за договорами обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності виконує ліквідаційна комісія. Зобов'язання, для виконання яких у ліквідованого страховика недостатньо коштів або майна, приймає на себе МТСБУ. Виконання зобов'язань в повному обсязі гарантується коштами МТСБУ (Моторне (транспортне) страхове бюро України). 

Але слід пам'ятати, що у даної страхової компанії має бути укладена угода з МТСБУ про взаємне визнання подібних договорів.

Так що при укладенні договору страхування вкрай необхідно з'ясувати дану подробицю. І хоча в статті 32

зазначеного Закону, «Випадки, коли шкода не відшкодовується», мається пункт 32.2, де сказано про те, що застрахований автомобіль, що явився винуватцем ДТП, збиток не відшкодовується, - однак відшкодовується збиток потерпілим учасникам ДТП, що само по собі вже непогано. 

Загальновідомі факти, коли автолюбитель при настанні страхового випадку звертався в страхову компанію за відшкодуванням збитку, а там затягували з вирішенням цього питання, оголосивши згодом про своє банкрутство.


Читайте також: Позов до суду на страхову компанію


При зверненні в Моторне (транспортне) страхове бюро України, яке, як сказано вище, відповідає за боргами страхових компаній, представники МТСБУ відмовлялися виплачувати страхове винагороду, посилаючись на те, що в разі банкрутства страхової компанії автолюбителю необхідно протягом місяця звернутися до арбітражного керуючого, який займається процедурою ліквідації, і заявити про свої вимоги. 

А якщо цього зроблено не було, то і МТСБУ нічого автолюбителю не винне, посилаючись при цьому на ст.14 «Закону про відновлення платоспроможності боржника, або визнання його банкрутом».

Подібна відмова неправомірниа, оскільки п.8 ст.45 того ж Закону, що регламентує особливості банкрутства страховика, прямо вказує на те, що застрахована за договором страхування особа, страховий випадок якої настав до прийняття господарським судом постанови про визнання страховика банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, має право вимагати страхові виплати.

До речі, це стосується всіх страхових випадків, а не тільки ДТП. Отож стягнення боргів з страхових компаній не така легка справа, але реальна.

 

comments powered by Disqus