Передзвоніть мені
Консультація безкоштовно
Укр | Рус

Консультація та запис на прийом:

(067) 340-33-30
(032) 253-98-93Оскарження дій слідчого

Скарга на дії слідчого Дії (бездіяльність) та рішення слідчого можуть бути оскаржені прокуророві учасниками кримінального судочинства, а також іншими особами, якщо це порушує їх права або зачіпає їхні інтереси. Коло осіб, які в таких випадках можуть подати скаргу, закон не обмежує. 

Якщо скарга на дії слідчого на ім'я прокурора передається через слідчого, то останній зобов'язаний протягом доби передати її за призначенням зі своїми письмовими поясненнями. 

Якщо скаргу подає підозрюваний чи обвинувачений, який взятий під варту, адміністрація місця попереднього ув'язнення зобов'язана надіслати її прокуророві не пізніше трьох діб з часу подачі скарги. 

Скарга на дії (бездіяльність) слідчого може подаватися і в суд - безпосередньо або через слідчого, керівника слідчої групи, начальника слідчого відділу, на дію (бездіяльність) яких приноситься скарга. 

На досудових стадіях кримінального процесу суди зобов'язані приймати до свого провадження скарги на постанови про порушення кримінальної справи щодо певної особи, що надходять від осіб, стосовно яких порушено кримінальні справи, або їхніх захисників і законних представників. Такі скарги приймаються місцевими чи апеляційними судами за місцем розташування органів, які винесли зазначені постанови, з дотриманням правил підсудності. 

Постанова про порушення кримінальної справи може бути оскаржена до місцевого суду. 


Читайте також: Виправдальний вирок теоретично можливий 


У зв'язку з тим, що прокурор у необхідних випадках має право особисто здійснювати окремі слідчі дії або розслідувати в повному обсязі будь-яку справу, то і його дії, як і дії слідчого, можуть бути оскаржені. 

Оскільки при проведенні слідства прокурор, як і слідчий, приймає відповідні рішення в межах кримінально-процесуальної форми, то оскарженню підлягають не тільки дії прокурора, але і ті рішення, які він приймає, наприклад рішення, оформлені у вигляді постанов різного виду. 

Скарги подаються прокурору (прокурору вищого рівня), в порівнянні з тим, чиї дії, рішення оскаржуються. 

Скарги заарештованих на дії та рішення прокурора адміністрація місця попереднього ув'язнення посилає прокурору вищого рівня не пізніше трьох діб з часу їх подачі заарештованими. 

Рівень прокуратур визнається встановленою системою органів прокуратури. На вершині цієї системи стоїть Генеральний прокурор України. Нижчестоящими по відношенню до нього є всі прокурори системи, тобто прокурори обласного рівня (прокуратура Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військових регіонів, Військово-морських Сил) і районного (прокуратури районів, міст, міжрайонні, спеціалізовані, військових гарнізонів ). По відношенню до прокуратурам районного рівня вищестоящими є прокуратури обласного рівня. 

У Генеральній прокуратурі України, як правило, приймаються до виробництва скарги, рішення з яких вже були прийняті прокурорами обласного рівня. Скарги Героїв Радянського Союзу та Героїв Соціалістичної Праці, інвалідів Великої Вітчизняної війни розглядаються прокурорами усіх рівнів особисто. 

Після прийняття рішення по скарзі Генеральним прокурором України провадження за такою скаргою в органах прокуратури припиняється. Дії та рішення прокурора можуть бути оскаржені і в районний (міської) суд за місцем розташування прокуратури. 

Скарги на дії прокурора можуть розглядати і суди першої інстанції на стадії попереднього розгляду конкретної справи суддею або при розгляді її по суті. 

Скарги на дії слідчого, прокурора про притягнення як обвинуваченого розглядаються судом першої інстанції при попередньому розгляді справи або при розгляді її по суті. 

 

comments powered by Disqus