Передзвоніть мені
Консультація безкоштовно
Укр | Рус

Консультація та запис на прийом:

(067) 340-33-30
(032) 253-98-93Ліквідація підприємства

Ліквідація підприємства Створюючи свій власний бізнес, кожен сподівається або навіть упевнений в тому, що його справа буде процвітати. Однак, як показує практика, часто виникають не залежні від засновника обставини. І тоді виникає питання: «Як ліквідувати підприємство?». Українське законодавство передбачає припинення діяльності юридичної особи як за рішенням засновників, так і відповідно до судовим рішенням. У разі судового розгляду, така процедура буде проходити досить злагоджено. 

Першим ділом, закон передбачає реєстрацію рішення засновників про ліквідацію підприємства. Після того, як ваші дані будуть внесені до Державного Реєстру, реєстратори уповноважені опублікувати ваше рішення в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації. Інформація про ваш намір ліквідувати підприємство надходить до органів Статистики, Пенсійного фонду та Податкової інспекції. Як тільки вони отримали від вас дані, ви більш не можете вносити будь-які зміни у статутних документах, змінювати будь-які відомості в реєстрі. Так само, відповідно до законодавчим актом, поки ваше підприємство не буде остаточно ліквідовано, ви не можете виступати суб'єктом реєстрації нового підприємства. Обов'язковим для вас буде інформування відповідних органів влади про розрахунок з кредиторами. Відповідно до закону, на що закривається вами підприємстві, Податкова служба і Пенсійний фонд зобов'язані провести комплексну перевірку, яка включає в себе накладення штрафів та інших стягнень. 


Читайте також: Як закрити ПП - покроковий план і механізми дій. Повне припинення податкової і дебіторської заборгованості 


Так, так, Ви правильно зрозуміли накладення штрафів, тому що на практиці жодне підприємство, що ліквідується не вело правильної бухгалтерії! Також не забувайте про аудиторську перевірку, яка в наш час коштує не малі гроші! Керівник, для проведення ліквідації, крім стандартних документів, повинен надати довідку з Податкової служби, Пенсійного фонду та фондів соціального страхування про відсутність боргів. Також буде потрібно довідка з архівної установи про прийняття документів. Додатково подається висновок аудитора про достовірність цих даних. 

А тепер трошечки про терміни. 

Зокрема, тільки ліквідаційна перевірка може тривати до двох місяців. Сама ж ліквідація підприємства повинна проходити протягом декількох місяців після отримання реєстратором ваших паперів, проте на практиці все відбувається іначе.Не забудемо так само і про те, що реєстратор може залишити ваші документи без розгляду, якщо існують законні перешкоди до реєстрації. Або ж ви не змогли пройти перевірку Податкової інспекції, яка може відкликати свою заборону на реєстрацію після усунення перешкод протягом 10 днів. Як ви розумієте, ніхто не застрахований від помилок, тому процес буде значно ускладнений небажаними обставинами. Державні структури намагаються затримати процес, тому термін ліквідації може тривати від півроку і більше. Процедура припинення юридичної особи достатньо складна і вимагає граничної чіткості. 

Однак, фахівці компанії ХЕЛЕМ проведуть як реєстрацію, так і ліквідацію вашого підприємства найбільш безболісним для вас способом всього лише за три дні. Наша компанія проводить зазначену процедуру популярним нині шляхом «експрес ліквідації», яка не передбачає аудиторської перевірки та перевірки Податкової служби, тому прощання з підприємством пройде для вас без турбот і не залишить неприємного осаду. Наша компанія рада буде допомогти вам в цій не легкій справі.

 

comments powered by Disqus