Передзвоніть мені
Консультація безкоштовно
Укр | Рус

Консультація та запис на прийом:

(067) 340-33-30
(032) 253-98-93Аліменти

 

Документи, необхідні для звернення до суду з позовом про стягнення аліментів:

Стягнення аліментів у Львові1 . Копія свідоцтва про реєстрацію шлюбу;

2 . Копія свідоцтва про розірвання шлюбу (якщо шлюб був розірваний );

3 . Копія свідоцтва про народження дитини;

4 . Копія довідки за формою № 3 з місця проживання;

5 . Документи, що підтверджують ухилення платника аліментів від їх сплати;

6 . Документи, що підтверджують спроби стягнення аліментів.

Згідно чинному сімейному законодавству встановлено мінімальний розмір аліментів в Україні, який не може бути менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, проте не встановлена верхня межа суми аліментів, на яку можна провести стягнення. Громадянам при зверненні до суду необхідно звернутися в юридичну фірму для підготовки всіх відповідних документів, або підготувати позовну заяву на стягнення аліментів самостійно.

Також необхідно знати, що загальна сума стягуваних аліментів не повинна перевищувати 50% від доходу відповідача, тобто не варто вказувати захмарні суми  так як суд все одно не задовольнить такий позов повністю. Також, можливе стягнення аліментів у твердій грошовій сумі. Необхідно пам'ятати, що розмір аліментів, визначений судом таким чином (у твердій грошовій сумі ) підлягає індексації відповідно до закону. У разі, якщо сума стягуваних аліментів нижче встановленого 30 % прожиткового мінімуму для дитини, або інша сторона ухиляється від виплати аліментів, то в такому випадку надається державна тимчасова допомога, яка не може бути менше встановленого 30% прожиткового мінімуму для дитини.

Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня подання позову. Важливо знати, що можливе стягнення аліментів і за минулий до подачі позову час, але для цього позивач повинен надати суду докази того, що він вживав заходів для одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв'язку з ухиленням останнього від їх сплати. Такими доказами, наприклад, можуть бути звернення одного з батьків у різні органи, наприклад до фонду зайнятості для встановлення місця роботи другого з батьків та розміру його заробітної плати, або документи на отримання тимчасової державної допомоги на дитину, направлення листа з вимогою виплати аліментів на дитину і т.д. У такому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більше ніж за 3 роки, тому що ГК України, а саме ст. 257, встановлює загальний строк позовної давності в три роки.

Слід пам'ятати, що згідно ст. 194 СК України, якщо проводився розшук платника аліментів або такий платник перебував за кордоном, в даному випадку можливе стягнення аліментів на дитину за виконавчим листом за весь минулий час. Заборгованість за аліментами стягується незалежно від досягнення дитиною повноліття, а в разі навчання дитини, до досягнення 23 -х років. Якщо дитина перебуває у закладі охорони здоров'я, навчальному або іншому закладі, то це не скасовує стягнення аліментів.

Також слід знати , що аліменти за рішенням суду можуть стягуватися на особистий рахунок дитини у відділенні Ощадбанку України.