Передзвоніть мені
Консультація безкоштовно
Укр | Рус

Консультація та запис на прийом:

(067) 340-33-30
(032) 253-98-93Житлові спори (Справи)

 

У зв’язку з тим, що на даний час діє Житловий кодекс Української РСР, який регулює відносини за часів відсутності приватної власності, виникає безліч проблем з визнанням права власності на житло, приватизацією, реєстрацією громадянина за місцем реєстрації, зняття з місця реєстрації, вселенням та виселенням громадян та багато інших.

Часто такі справи доходять до суду, тому що органи на місцях в певних ситуаціях не знають як діяти у зв’язку з відсутністю чітко визначених процедур у законодавстві.Наші фахівці допоможуть знайти відповідь на будь-які Ваші запитання, що стосуються Вашого житла, та вирішити Ваші проблеми у найкоротший термін.

Житлові спори - це дуже складні і досить конфліктні правовідносини пов'язані з вирішенням житлових питань.

Саме житлові спори найчастіше є джерелом конфліктів.

На сьогоднішній день питання житла в тій чи іншій формі стосуються більшості людей.

Купівля-продаж квартири, приватизація квартири, будинку, дачі, земельної ділянки, прийняття спадщини, правильне оформлення документів з метою запобігання подальших проблем з третіми особами, родичами, членами сім'ї, виселення з квартири у зв'язку зі знесенням будинку. Ось неповний список правовідносин, які можуть викликати конфлікт аж до судового розгляду.

Але далеко не всі можуть знайти досить багато часу, щоб розібратися у всіх нюансах житлового законодавства, проаналізувати всі можливі варіанти вирішення даної проблеми, вибрати найкращий і зайнятися його реалізацією впритул, з готовністю зіткнутися з чиновницьким бюрократизмом.

Ми надаємо наступні юридичні послуги:

1. Поселення в житлове приміщення

Під поселенням в установленому порядку розуміється, як правило, поселення в житлове приміщення з дотриманням положень про прописку. Проте суд може визнати право на житлове приміщення  особи яка поселилась, коли в його прописці було необгрунтовано відмовлено.

підстави:

ч.1 ст. 405 ГК України , ч. 4 ст. 156 ЖК України, члени сім'ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування ццього житла.

2. Виселення з житлового приміщення

підстави:

Виселення з житлового приміщення провадиться лише на підставах, встановлених законом.

3. Визнання особи такими, що втратили право на користування житловим приміщенням.

підстави:

Відсутність особи більше шести місяців відповідно до диспозиції ст. 71 ЖК України.

4. Визнання договорів купівлі -продажу, дарування, міни житлових приміщень недійсними.

Правочин визнається судом недійсним, якщо була укладена внаслідок обману, насильства, погрози, що не відповідає формі встановленої законом або здійснена в слідстві помилки. Тягар доведення лежить на позивачі

Підстава:

Не дотримання в момент вчинення правочину вимог ст. 203 ГК України.

5. Перехід права власності на житлові приміщення в порядку спадкування.

підстави:

Ст. 1258 ЦК України передбачено, що спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги. Ст. 1261 ЦК України встановлено, що в першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, переживший чоловік/жінка і батьки.

6. Надання житлових приміщень за договором найму.

підстави:

ст.ст. 36-39 , 71 ЖК України

7. Розділ житлового приміщення.

підстави:

Відповідно до ст. 104 Житлового кодексу України суд вправі задовольнити вимоги члена сім'ї наймача про розділ житлового приміщення, якщо житлову площу, що припадає на нього (або з урахуванням укладеної угоди про порядок користування жилим приміщенням), може бути виділено у вигляді ізольованого приміщення, що складається з однієї або декількох кімнат, розмір якого не менше встановленого для надання одній людині.

8 . Визначення порядку користування житловим приміщенням.

підстави:

Відповідно до ч. 1 ст. 364 Цивільного кодексу України, кожен співвласник має право на виділ у натурі частини майна, що перебуває у спільній частковій власності, у разі неможливості виділу в натурі кожен співвласник має право на визначення порядку користування спільним майном.

9 . Виділення в натурі частки житлового приміщення.

підстави:

ч. 1 ст. 364 ГК України

Для одержання онлайн консультації, відкрийте онлайн консультант в нижній, правій частині екрану