Передзвоніть мені
Консультація безкоштовно
Укр | Рус

Консультація та запис на прийом:

067 42-67-000
0 800 30 09 394 правила для автовласника від автоадвоката. Допомога при ДТП

Автоадвокат рекомендує

Лікнеп для автовласника від авто адвоката. Допомога при ДТП Ви потрапили в ДТП, керуючи автомобілем за дорученням? А страхова компанія не хоче платити страхове відшкодування? Вихід є! 

Автоадвокат рекоменду

1. Якщо сталася ДТП, постарайтеся зберігати спокій і діяти за алгоритмом. 

2. Для подальшого звернення в страхову компанію необхідна фіксація ДТП в ДАІ. 

3. При оформленні дорожньо транспортної пригоди співробітники ДАІ зобов'язані видати довідку про реєстрацію ДТП з описом пошкоджень на місці. 

4. Авто адвокат нагадує, що довідка ДАІ є обов'язковим документом для пред'явлення в страхову компанію. 

Страхувальник надає в страхову компанію наступні документи: 

Повідомлення про настання страхового випадку та письмову заяву про те, що трапилося (протягом трьох днів з моменту ДТП). Автоадвокат радить: Подавайте заяву в будь-якому випадку, навіть якщо не Ви винуватець ДТП, інакше страхова компанія буде посилатися на пропуск термінів повідомлення !; 

Свідоцтво про державну реєстрацію автомобіля; 

Водійське посвідчення (копію) страхувальника або застрахованої особи; 

Документи, що підтверджують законність перебування за кермом застрахованої особи, що не є власником автомобіля; 


Читайте також: Допомога адвоката при підготовці та призначенні експертизи


Довідку ДАІ про реєстрацію ДТП, оформлену на місці події. 

Автоюрист повідомляє, що потерпілий повинен надати в страхову компанію при настанні страхового випадку дещо інший перелік документів: 

Заява про виплату страхового відшкодування; 

свідоцтво про державну реєстрацію транспортного засобу; 

водійські права; 

довідку ДАІ про реєстрацію ДТП, оформлену на місці події; 

розширену довідку з ДАІ про обставини та учасників ДТП; 

постанова суду про притягнення винуватця ДТП до адміністративної відповідальності; 

в разі якщо автомобіль експлуатувався за дорученням - довіреність. 

Автоюрист підкреслює, якщо ви експлуатуєте автомобіль за дорученням, зверніть увагу на проблему, яка може виникнути при отриманні страхового відшкодування по так званій «генеральній довіреності». 

За законом постраждалим може бути визнано особа, яка має матеріальний (майновий) інтерес в об'єкті страхування, тобто тільки власник автомобіля. 

Практикуючий авто адвокат знає, що, як правило, проблеми виникають у осіб, що мають «генеральну довіреність». Майнового інтересу у них немає і бути не може, а нотаріуси при оформленні «генеральної довіреності» не враховують правових можливостей, пов'язаних зі зверненням в страхову компанію і отриманням страхового відшкодування. 

Дуже часто бувають ситуації, коли власника автомобіля знайти важко або взагалі неможливо, а повірений, маючи на руках «генеральну довіреність», не може отримати відшкодування. 

Страхова компанія відмовляє у виплаті страхового відшкодування тому, що в довіреності не вказано право повіреного отримувати страхове відшкодування. Співробітники СК направляють претендента на страхове відшкодування до нотаріуса за новою довіреністю або внесенням відповідного запису в стару. 

Нотаріус без присутності власника автомобіля обов'язково відмовить вам у внесенні доповнень у вже наявну довіреність, а вже про видачу нової - і говорити не варто. 

Але Автоадвокат стверджує, що безвихідних ситуацій не буває! І з такої ситуації вихід є. У разі, якщо довіреність надає право подавати від імені довірителя заяви, інші документи, зверніться в страхову компанію з заявою про виплату відшкодування безпосередньо на СТО. 

Правильно використовуючи надані довіреністю повноваження, ви домагаєтеся бажаного результату: гроші фактично вами не отримуються, а перераховуються на СТО, автомобіль відремонтовано, при цьому майнові інтереси власника дотримані.

 

comments powered by Disqus